7-В,Г література 23.04.2020

Тетяна Лучицька приглашает вас на запланированную конференцию: Zoom.
Тема: 7-Г українська література
Время: 23 апр 2020 11:00
Подключиться к конференции Zoom
https://us04web.zoom.us/j/6881304120?pwd=jK0eRd-ajaEiTGq0hyxwXau0qK4MOQ
Идентификатор конференции: 688 130 4120

Пароль: 387405

Тема.Олександр Гаврош. Про письменника. Повість "Неймовірні пригоди Івана Сили"
Ознайомлюючись із сучасною дитячою літературою, ми не можемо залишити поза увагою твори українського письменника Олександра Гавроша. Це дуже цікаві книги, ними захоплюються і діти, і дорослі. У чому ж секрет такого надзвичайного успіху цих творів?
Олександр Гаврош, як то у народі кажуть, постать знакова для Закарпаття.
 Відомий журналіст, поет, знаний письменник та драматург не бачить обмежень для життя чи творчості.
Факти біографії.

Народився 26 березня 1971 року в Ужгороді. Закінчивфа-культет журналістики Львівського Національного університету імені Франка. Працює в закарпатських та всеукра-їнських ЗМІ.
Має понад тисячу публікацій у пресі. 
Член Асоціації українських письменників. Переможець «Коронації слова»  2007 року (ІІ місце) та лауреат 2008 року за п’єси «Ромео і Жасмин» і «В Парижікраснеліто…». Окремі твори перекладені білоруською, словацькою, польською мовами. 
Засновник і співголова журналістського клубу «Не Таємна вечеря». Автор багатьох творчихпроектів. 
Автор повістей для дітей: "Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу", "Пригоди тричі славного розбійника Пинті", "Галуна-Лалуна або Іван Сила на Острові Щастя".
Захоплення – література, історія, культура.

Пригадай та запиши у зошит визначення з теорії літератури!!!
Пригодницький твір – це твір, в якому зображені непередбачені, несподівані події, випадки (допомога в скрутну хвилину та інше), що трапляються з героями під час подорожі, мандрівки і часто пов’язані з ризиком.
Повість — епічний жанр літератури, розповідний художній твір, у якому досить широко змальовано життя одного чи кількох героїв протягом досить тривалого або важливого за подіями часу.

Літературознавці  називають твір О.Гавроша "Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу" -гумористично-пригодницькою повістю.

        Прототипом образу ІванаСили стала реальна людина — Іван Фірцак (сценіч­неім’я — Кротон), якого на Закарпатті знають усі. Кротон довгі
роки виступавіз цирком, і своїми силовими номерами дивував усіх. Глядачідесятківкраїнапло­дувалиатлетові, але, повернувшись на Україну, він змушений був виживати і за мізерну плату влаштовувати імпровізовані «гастролі» у дворах.
 «Неймовірні пригоди ІванаСили», попри казкову форму, — твір про реальнежиття, у якому поряді з благородством існує зажерливість і брехливість.  О. Гав­риш відтворив історію  незаслужено забутого українського силача, але все-таки це художній твір, а тому в ньому діють придумані автором герої.
Історична довідка
Іван Фірцак народився у червні 1899 року в українському селі Білки на Закарпатті. За неймовірну силу отримав прізвисько «Кротон».



Чемпіон Чехословаччини з важкої атлетики та боротьби.
Чемпіон Європи з культуризму.
Вісімнадцять років був артистом чехословацького цирку. Побував у шістдесяти чотирьох країнах, дивуючи всіх неймовірною силою.
Виграв чимало поєдинків з відомими борцями світу.
З рук королеви Англії Іван Фірцак отримав шолом і пояс, оздоблені золотом та діамантами.
Американська преса називала його найсильнішою людиною XX століття.
Після одного з боївперенісважкуоперацію, під час якоїйомузамінили час-тину черепноїкістки на золоту пластину.
Але Кротон і даліпродовжувавсвоїзнаменитівиступи.
На початку сороковихроківповернувся на Закарпаття з дружиною РуженоюЗікл, повітряноюгімнасткою «Герцферт-цирку».
Подружжя мало восьмеро дітей. Старший син Іван став чемпіономУкраїни з боксу в середнійвазі.
Помер знаменитий силач у 1970 році в рідномуселіБілки. Ународійого про-зивалиІваном Силою.

Це цікаво!!!
ПЕРЕГЛЯНЬ ВІДЕО

"Я гордий з того, що Кротон був добрим товаришем мого діда Юрія, хоч жив від нашого села Керецьки за тридцять кілометрів униз за течією Боржави; що мене самого разом із братом той богатир на початку 60-х на свій виступ у нашому сільському клубі пустив безплатно, «бо онуки мого цімбора-товариша мають розповідати про білецького Івана ще й дітям своїм»; що, редагуючи обласну газету «Новини Закарпаття», ми зі спортивним журналістом Василем Гаджегою зуміли випустили солідний тритомник «Кротон»...»

Паспорт твору (занотувати)

Тема: розповідь про пригоди простого хлопця із закарпатського села Білки, який, завдяки надзвичайній фізичній силі, а також силі духу і доброті, здобув собі славу найсильнішої людини світу, перемагав найвидатніших богатирів, разом із мандрівним цирком побував у багатьох країнах світу.
Ідея: уславлення непереможного духу українського народу, його доброти й щирості в особі Івана Сили.
Жанр: пригодницька повість.
Композиція повісті
Твір складається із  двох частин; 42 розділів, ще одного розділу, «… в якому нічого не залишається, як попрощатися» та післямови
Морально-етична проблематика твору: добро і зло, справжня дружба і любов, чесність і підступність.  
Сюжет
Головний герой книги – силач Іван Фірцак, який жив у ХХ столітті і зажив великої слави. Іван народився на Закарпатті у маленькому селі, і його історія починається з того, як він молодим хлопцем приїхав на заробітки до великого міста.
           Обставини складаються так, що вантажник починає працювати у цирку і стає справжнім відкриттям свого часу. Він стає чемпіоном Чехословаччини та Європи з кількох видів спорту, мандрує світом, виступає навіть перед королевою Великої Британії, а згодом завойовує звання найсильнішої людини планети.
            Іван – добряк, досить простий і неймовірно щирий. Він дуже сильний, але не користується своєю силою заради лихих справ, йому щиро шкода тих, кого він перемагає, силач не замиловується собою і прагне віднайти особисте щастя.
На верхівці своєї кар’єри Іван Сила полишає цирк, одружується і повертається у рідні гори.
Домашнє завдання
Щоб прочитати текст, натисни на картинку.
Скласти і записати у зошит простий план до усіх розділів

Немає коментарів:

Дописати коментар